Wybierz samochód

Subaru WRX

Subrau WRX to sportowy sedan produkowany przez japońską markę. Auto zaprezentowano pod koniec 2013 roku, a jego produkcja rozpoczęła się w następnym roku. Dopisek „WRX” znany jest maniakom motoryzacyjnym od połowy lat 90, kiedy to po raz pierwszy pojawił się sportowy sedan o mocy 208 KM. Wtedy jednak model nazywał się Impreza, a WRX było jedynie dopiskiem, mającym odróżniać zwykłe Imprezy od tych zmodyfikowanych.

W 2014 zdecydowano, iż WRX będzie osobnym modelem, bazującym na 4-drzwiowej wersji Imprezy. Auto różni się od niej z zewnątrz ostrzejszą stylistyką – ma zmodyfikowany przedni oraz tylny zderzak, nakładki progowe, wlot powietrza na masce, dyfuzor oraz poszerzony rozstaw kół. Dzięki tym zmiano, auto prezentuje się naprawdę dynamicznie i agresywnie.

Wewnątrz auta zamontowane zostały kubełkowe fotele. Oprócz tego WRX odznacza się przyzwoitą przestronnością, jednak nienajlepszą jakością materiałów użytych do wykończenia m.in. deski rozdzielczej. Pojemność bagażnika wynosi 460 litrów.

Pod maską pracować może 2-litrowa jednostka typu boxer, wspomagana turbosprężarką, która generuje 276 KM. Auto wyposażono w napęd na 4 koła, a do wyboru jest 6-biegowa skrzynia manualna oraz bezstopniowa przekładnia Lineartronic.

W 2014 roku zaprezentowano także topową odmianę – WRX STi. Z zewnątrz auto wyróżnia się jeszcze ostrzejszym wyglądem, który zawdzięcza m.in. potężnemu spojlerowi (który swoją drogą waży aż 7,3 kg). Dodatkowo zmodyfikowane zostało zawieszenie, aby zapewniało jak najlepsze doznania z jazdy. Pod maską znalazła się turbodoładowana, 2,5-litrowa jednostka typu boxer, która rozwija 300 KM. Dzięki temu, sportowy sedan z rajdowymi genami rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy. Dodatkowo auto wyposażono w centralny mechanizm różnicowy oraz system aktywnego sterowania momentem napędowym.

Subaru WRX - generacje

Co się psuje w samochodzie po 100 tys. km? Małe usterki, duże koszty

Subaru WRX I (1992 - 2000)

Subaru WRX II (2000&nbsp-&nbsp2007)

Subaru WRX II (2000 - 2007)

Co się psuje w samochodzie po 100 tys. km? Małe usterki, duże koszty

Subaru WRX III (2007 - 2014)

Subaru WRX - powiązane artykuły