Szef Skody Auto Winfried Vahland potwierdził, iż nowy Superb przez najbliższych dziesięć lat będzie najatrakcyjniejszą i najbardziej luksusową ofertę marki.

Trzecia generacja otrzyma nową modularną platformę MQB, co pozwoli na maksymalne obniżenie masy pojazdu. Wiadomo także, iż model ten będzie miał około 50 proc. komponentów identycznych jak ósma generacja Volkswagena Passata, która będzie miała premierę w zbliżonym terminie. Nie będzie już systemu Twindoor, który okazał się za drogi w produkcji.

W ofercie nie będzie już silników sześciocylindrowych. Największą jednostką będzie 2.0 z turbosprężarką o mocy do 300 KM. Pojawi się także wersja plug-in hybrid.

Design nadwozia zostanie podporządkowany aerodynamice, Można oczekiwać wyraźniejszych kształtów, agresywniejszej przedniej części pojazdu oraz obniżonego dachu. Zwiększy się także szerokość pojazdu, co poprawi komfort pasażerów.

Nowa Skoda Superb III pojawi się w sprzedaży w pierwszej połowie 2015 roku, a premiery można spodziewać się podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie.