Wybierz samochód

Suzuki Forenza

Suzuki Forenza był reprezentantem klasy średniej-niższej. Auto pojawiło się w 2004 roku, jednak nie był to autorki projekt Suzuki. Forenza była w rzeczywistości modelem General Motors, który nam jest znany jako Chevrolet Lacetti (Europa Środkowo-Wschodnia i Wlk. Brytania), a na innych rynkach także jako Chevrolet Nubira (Europa Zachodnia), Daewoo Lacetti (jeszcze przed bankructwem Daewoo), Buick Excelle (Chiny, Tajwan) czy Holden Viva (Australia, Nowa Zelandia).

Z kolei Forenza była przewidziana na rynek północnoamerykański oraz portorykański, z tym wyjątkiem, iż Forenza była przewidziana dla 4-drzwiowego sedana oraz 5-drzwiowego kombi, a Reno – dla 5-drzwiowego hatchbacka. Auto różniło się praktycznie tylko logiem marki. Forenza, podobnie jak Lacetti, nie powalał zatem urodą, ale za projekt nadwozia odpowiadał Giorgetto Giugiaro, dzięki czemu wyróżniał się w swojej klasie.

Wnętrze pozostało ergonomiczne i względnie przestronne. Materiały nie były przyjemne w dotyku, ale należy pamiętać iż pojazd zachęcał przede wszystkim niską ceną zakupy. Do napędu służył 2-litrowy silnik benzynowy generujący 117 lub 132 KM. Moc kierowana była na przednią oś za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej lub 4-stopniowego automatu.

Suzuki Forenza - generacje

Suzuki Forenza - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!