Zespół Suzuki GRANDys duo wybiera się do Wielkopolski bardzo zmotywowany w celu zdobycia kolejnych tytułów. Przypomnijmy, że w tym sezonie zawodnicy wygrali już Puchar Polski Rookie 1000 z Przemkiem Janikiem, tytuły Mistrza Polski, Austrii i Alpe Adria Superbike oraz Polski i Austrii Superstock 1000 z Andym Meklau, zespołowo w Superbike. Suzuki jest już też najlepszą marką w klasie Superbike.

Zespół liczy, że w Poznaniu lider klasyfikacji generalnej Supersport, Daniel Bukowski odniesie kolejne zwycięstwa i przypieczętuje swój pierwszy tytuł Mistrza Polski. Najciekawsza dla zespołu będzie rywalizacja w klasie Superbike, gdzie na tytuł szanse mają Greg Junod i Andy Meklau.

Na tor, po kontuzji odniesionej w Moście powraca Mariusz Durynek w Superbike, a w Superstock 1000 pojedzie Sławek Janus, który miał potężny wypadek na ostatnim Poznaniu.

- Chcemy zakończyć ten sezon w dobrym stylu i zdobyć kolejne tytuły. Nie ukrywam, że najwięcej emocji będzie w walce o tytuł w klasie Superbike. Andy i Greg będą rywalizować o tytuł, a u nas nie ma żadnych ustaleń zespołowych. Mam nadzieję, że stworzą piękne widowisko, a ja nie dostanę zawału serca. To będzie walka "Mistrza i Ucznia", ponieważ w dzieciństwie idolem Grega był właśnie Andy, z nami może jeździć z nim w jednym zespole i rywalizować, jak równy z równym. Liczę też na Daniela. Tyle lat czeka na tytuł, a w tym roku zasłużył na niego jak nigdy wcześniej, jest po prostu najlepszy w swojej klasie. Przykro mi z powodu Gwena Giabbani, który odniósł kontuzję i raczej nie będzie mógł z nami rywalizować. Gwen spędził z nami wspaniałe lata, nadal jesteśmy przyjaciółmi i z całego serca życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział.