Wybierz samochód

Talbot Solara

Talbot Solara to samochód osobowy klasy średniej produkowany przez francuskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne. Auto pojawiło się na rynku w 1975 roku, choć wtedy sprzedawane było jeszcze jako Simca 1307. Po przejęcie w 1978 roku przez koncern PSA europejskiej filii Chryslera (do której należała Simca), wszystkie modele zostały przemianowane.

W ten sposób z Simci 1307 powstał Talbot 1510 (5-drzwiowy liftback) oraz Talbot Solara (4-drzwiowy sedan). Przy okazji zmiany nazwy, lekkiej modernizacji uległo także nadwozie. Nie charakteryzowało się ono niczym szczególnym – miało proste kształty i linie rysowane jak od linijki. Patrząc od przodu można było odnieść wrażenie iż reflektory były nieproporcjonalnie duże w stosunku do reszty pasa przedniego.

Przestronna Solara była w stanie przewieźć 5 pasażerów w wygodnych warunkach. Deska rozdzielcza, poza niektórymi dodatkami i wskaźnikami była niemal identyczna jak w innych modelach Talbota. Pod maską znalazły się benzynowe jednostki 4-cylindrowe o pojemności 1.3, 1.4 oraz 1.6 litra, generujące odpowiednio 54/69, 73/88 oraz 90 KM. Moc kierowana była na przednią oś za pośrednictwem 4- lub 5-biegowej skrzyni manualnej.

W 1986 roku zakończono produkcję Talbota Solara.

Talbot Solara - generacje

Ford Focus, Mazda 3 i Volkswagen Jetta – trzy sedany z  benzyniakiem. Którego wybrać?

Talbot Solara (1980 - 1986)

Talbot Solara - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!