W naszym zestawieniu sprawdzamy, ile według producenta palą kompakty z silnikiem diesla, a w związku z tym jaki dystans powinniśmy nimi pokonać na pełnym baku. Każdy o podobnej mocy i pojemności, aby wyniki były jak najbardziej wiarygodne. Zabrakło tym razem 2 aut a mianowicie: Mitsubishi Lancera oraz Mazdy 3 - ponieważ te samochody nie posiadają w swojej ofercie wersjii wysokoprężnych.

Oczywiście ciężko miarodajnie wyznaczyć zasięg na pełnym baku, ponieważ dane producenckie często odbiegają od rzeczywistości. Również każdy użytkownik preferuje inny styl jazdy. Jednak parametry producenta dają największą szansę na uczciwe podejście do tematu, ponieważ wszystkie testy zużycia paliwa są robione w takich samych warunkach.

Kto w takim razie wygrał to zestawienie? Zdradzimy tylko, że różnica w zasięgu między zwycięzcą a przegranym wyniosła około 400 kilometrów! Na wyniki oprócz średniego spalania miała także wpływ pojemność zbiornika paliwa, która również wahała się między 45 a 60 litrów.

A ile palą wasze samochody? I czy chociaż trochę pokrywa się to z danymi producenckimi? Piszcie swoje opinie i spostrzeżenia w komentarzach.