Choć wakacje za nami, a wiele osób zaczęło już planować kolejny wypoczynek, my postanowiliśmy wykorzystać uroki złotej polskiej jesieni i wybraliśmy się testowym Grand C4 Picasso w wycieczkę wzdłuż granicy Polski. Choć mordercze tempo wyprawy (dziennie pokonywaliśmy ok. 700 km) nie pozwoliło odpocząć, relaksowały nas widoki ciekawych miejsc, które odwiedziliśmy, oraz komfortowa podróż vanem Citroëna.

Poniżej wpisy z książki testu:

Citroën Grand C4 Picasso – Dzień I (760 km)

„Dynamiczny silnik i dobrze dopasowana automatyczna skrzynia biegów sprawiają, że auto wydaje się stworzone do jazdy po autostradach. Niestety, należy wzmóc czujność przy bocznych podmuchach wiatru.”

Citroën Grand C4 Picasso – Dzień II (650 km)

„Deszcz i silny wiatr dały nam się we znaki, wycieraczki w C4 to element, który mógłby być lepiej dopracowany. Za to olbrzymia panoramiczna przednia szyba pomogła

w oglądaniu pięknych widoków, tym bardziej że poprawiła się pogoda.”

Citroën Grand C4 Picasso – Dzień III (690 km)

„Pokonywanie ciasnych zakrętów i wzniesień nie nastręcza trudności Grand C4 Picasso. Po wielu godzinach „w siodle” korzystamy z funkcji masażu w fotelach. Przy okazji stwierdzamy, że lędźwie francuskich inżynierów znajdują się nieco niżej niż u polskich kierowców. Na bieszczadzkich serpentynach doceniliśmy skrętne reflektory.”

Citroën Grand C4 Picasso – Dzień IV (580 km)

„Zegary na środku kokpitu są tylko i wyłącznie nieprzemyślanym pomysłem designerów. Okazało się też, że nie dostajemy informacji o kończącym się płynie do spryskiwaczy. Doceniamy natomiast dużą liczbę schowków, które wypełniliśmy szczelnie na czas kilkudniowej podróży.”

Citroën Grand C4 Picasso – Dzień IV (690 km)

„Po 5 dniach spędzonych w Citroënie możemy wydać opinię dotyczącą zawieszenia, silnika i układu kierowniczego – nie ma się do czego przyczepić. Fotele są wygodne, ale do ideału im trochę brakuje. Dobrą opinię o aucie psują tylko drobiazgi, np. zbyt krótkie światła mijania, wycieraczki przedniej szyby czy brak pamięci dezaktywacji systemu start-stop.”

Więcej informacji na temat jazd testowych Citroënem Grand C4 Picasso wzdłuż granicy Polski możecie przeczytać 23 października w „Auto Świecie” nr. 43/2017