Nadwozie otrzymało specjalny matowy lakier o nazwie Opalin White z ziarnistą fakturą, który kontrastuje z ciemnym dachem oraz pokrywami lusterek bocznych. Aluminiowe logo serii umieszczono na bocznych słupkach. We wnętrzu zaskakuje nas róż deski rozdzielczej, który rozjaśnia wnętrze pojazdu. W podłokietniku umieszczono specjalny schowek, w którym znajdziemy zestaw kosmetyków GIVINCHY Le MakeUp. Składa się on z: tuszu do rzęs Noir Couture, pudru Prisme Visage, szminki Le Rouge oraz lakieru do paznokci Le Vernis w odcieniu nr 32 Whisper.

W podłokietniku umieszczono zestaw kosmetyków GIVENCHY
W podłokietniku umieszczono zestaw kosmetyków GIVENCHY

Specjalnie dla tej serii zaprojektowany został wyjątkowy odcień lakieru do paznokci oraz dwa lusterka w osłonie przeciwsłonecznej wyposażone w lampki LED.

Wersja testowa wyposażona była w czterocylindrowy silnik benzynowy 1.6 THP o mocy 165 KM z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. To najmocniejsza wersja w ofercie tej serii limitowanej. Silnik jest dynamiczny i pozwala na uzyskiwanie szybkich przyspieszeń. Sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i na dłuższych trasach.

DS 3 z racji swojego sportowego charakteru to auto, w którym wygodnie mogą podróżować dwie dorosłe osoby. Przy optymalnym ustawieniu przednich foteli, miejsca z tyłu jest znacznie mniej i jazda na dłuższym dystansie może być dla dorosłych pasażerów uciążliwa.

Z całą pewnością jest to auto, które wyróżni nas na drodze (lakier nadwozia) i zapewne jego nietypowe wyposażenie (zestaw kosmetyków) docenią panie, które wykorzystują czas oczekiwania w korkach na makijaż.

DS 3 GIVENCHY Le MakeUp 1.6 THP - podstawowe dane techniczne

Pojemność skokowa (cm3) 1598
Moc (KM / obr./min) 165 KM przy 6000 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 240 Nm przy 1400 obr./min
Skrzynia biegów manualna, 6-biegowa
Prędkość maksymalna (km/h) 218 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h (s) 7,5
Długość (mm) 3954
Szerokość (mm) 1715
Wysokość (mm) 1483
Rozstaw osi (mm) 2464
Masa własna (kg) 1180
Pojemność bagażnika /po złożeniu (l) 285/900
Pojemność zbiornika paliwa (l) 50
Cena wersji testowanej (zł) 129 900