Infiniti Q50S 3.0t Sport i SportTech zostały wyposażone w elektronicznie sterowane zawieszenie dynamiczne – Dynamic Digital Suspension, co odczuwamy w poprawie komfortu resorowania, lepszych własnościach jezdnych i prowadzeniu pojazdu. Zmiana z resorowania komfortowego na dynamiczne odbywa się poprzez przełączenie elektroniczne sterowanych amortyzatorów w tryb Sport lub Sport+, co powoduje utwardzenie zawieszenia i pozwala kierowcy na bardziej dynamiczne prowadzenie pojazdu.

Infiniti Q50S otrzymało najnowocześniejszą jednostkę napędową z rodziny VR, która ma zapewnić dużą moc i odpowiedni moment obrotowy, przy stosunkowo najmniejszym zużyciu paliwa. W praktyce oznacza to moc 405 KM przy 6400 obr./min i maksymalny moment obrotowy 475 Nm w zakresie 1600-5200 obr./min. Konstruktorom udało się uzyskać te parametry przy obniżeniu średniego zużycia paliwa na poziomie 6,7 procent.

Uzyskanie tak dobrych parametrów było możliwe dzięki połączeniu zalet opracowanych na nowo elementów silnika. System doładowania twin-turbo pozwala na natychmiastowe reakcje „na gaz”, a zarazem na obniżanie zużycia oleju napędowego. Kombinacja nowego czujnika obrotów turbiny oraz zoptymalizowanej konstrukcji jej łopatek daje lepsze osiągi przy szybszych reakcjach. Nowy czujnik prędkości obrotowej turbiny pozwala na obroty o 10 proc. wyższe, a to przekłada się na wyższą moc i moment obrotowy.

Jazda tym Infiniti, to prawdziwa przyjemność dla kierowcy i jego współpasażerów. Auto startuje niemalże atomowo. Jednostka napędowa, nawet przy dużych obrotach pracuje stosunkowo cicho. Kolejną zaletą jest 7-stopniowa przekładnia automatyczna, która w każdym z możliwych reżimów, pozwala na płynną jazdę. W praktyce nie odczuwamy zmiany przełożeń.

Komfort jazdy, jak przystało na auto klasy premium. Cztery dorosłe osoby mogą spędzać w niemalże luksusowych warunkach czas podczas długich podróży. Elektryczna regulacja fotela kierowcy, z pamięcią ustawień, pozwala na szybkie dostosowanie do własnych upodobań.

Infiniti Q50S 3.0t nie jest tanim samochodem, bo w opcji Sport Tech, kosztuje 255 490 zł. Za to otrzymamy bogate wyposażenie i mocny silnik. Z całą pewnością jest wart tych pieniędzy.

Infiniti Q50S 3.0t – dane techniczne:

Silnik V6 twin turbo, benzyna
Pojemność skokowa 2997 cm3
Moc 405 KM przy 6400 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 475 Nm przy 1600-5200 obr./min
Prędkość maksymalna 206 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h 5,1 s
Średnie zużycie paliwa 9,1 l/100 km
Pojemność zbiornika paliwa 80 l
Cena 255 490 zł