Maserati GranCabrio Sport V8 można kupić w dwóch specjalnych wersjach – Centenario, która stworzona została na 100-lecie firmy oraz „1 of 400” - unikalnej limitowanej wersji 400-tu egzemplarzy.

Maserati GranCabrio Sport V8 Centenario wyróżnia się niespotykanym, nigdy wcześniej nieoferowanym kolorem, zarezerwowanym dla jubileuszowej wersji – Blu Inchiostro. Tak samo wyjątkowe jest obicie wnętrza– biała skóra z niebieskimi wykończeniami i wyszywanym logo Trident idealnie komponuje się z granatowym lakierem. Poza wspomnianą białą skórą wnętrze jubileuszowej wersji wykończono włóknem węglowym.

Druga wersja to limitowana „1 of 400”. W tym przypadku nie oferowany wcześniej biały, perłowy lakier Bianco Birdcage połączono z ciemnym wnętrzem i wyszywanym logo na zagłówkach. W tej wersji fotele wykończono czarną skórą i szarą Alcantarą w zarezerwowanym dla tej wersji kolorze Grigio.

Obie wersje przedstawiają wartość kolekcjonerską i obie także zostały bogato wyposażone. Wersja Centenario poza wspomnianymi elementami wykończenia wnętrza oferuje m.in. żółte zaciski hamulcowe, klamki i lusterka wykończone włóknem węglowym oraz adaptacyjne zawieszenie Skyhook. W wersji „1 of 400” mamy np. czerwone zaciski hamulcowe, pakiet elementów z włókna węglowego, fotele ustawiane elektrycznie, z pamięcią, felgi 20” z czerwonym logo na dekielkach.

Przy dobrej pogodzie i po opuszczeniu granatowego dachu kierowca będzie mógł wsłuchiwać się w pomruk silnika V8 o mocy 460 KM i pojemności 4.7 l, który zestawiono z 6-stopniowym automatem z możliwością zmiany sekwencyjnej. Maserati V8 osiąga pierwszą „setkę” w 4.9 sekundy i maksymalnie może się rozpędzić do 286 km/h. Samochody te są stworzone do jazdy w słońcu, ich urok przy opuszczonym dachu przyprawia o zawrót głowy i jeszcze ten dźwięk silnika, jednego z ostatnich wolnossących na rynku.

Obie wersje limitowane objęte są 3-letnią gwarancją producenta bez limitu km i jedno jest pewne – trzeba się spieszyć, aby stać się ich szczęśliwym właścicielem. Na pewno nie jedna osoba będzie chciała wejść do tak elitarnego grona.