Nowy samochód to dla każdego z nas znaczący wydatek. Dlatego wybierając odpowiedni model musimy dobrze przemyśleć, a cenę zakupu skalkulować tak, żeby nie zrujnowała naszego domowego budżetu.

Spośród najtańszych samochodów na rynku wybraliśmy 14 modeli, które naszym zdaniem są godne polecenia z racji nie tylko niskiej ceny, lecz także tego, co oferują za wydane pieniądze. Poza tym wybierając te modele uwzględniliśmy ich popularność wśród klientów. Ceny aut, o których tu przeczytacie, zaczynają się od 29 900 zł za Dacię Sandero, a kończą na 43 100 zł za Toyotę Yaris. Ci, którzy podróżują wyłącznie po mieście, wybiorą z  pewnością któryś z małych modeli.

Oczywiście, takich pojazdów z racji niskich cen znalazło się najwięcej w naszym zestawieniu. Okazuje się jednak, że na straconej pozycji nie są również fani sedanów (Citroën C-Elysée), SUV-ów (Dacia Duster) ani rodziny, które potrzebują dużego, praktycznego, nawet 7-osobowego vana ze sporym bagażnikiem (Dacia Lodgy).

Nie każdy klient jest w stanie zapłacić całą sumę, której życzy sobie diler,lub nie chce wydawać od razu wszystkich zaoszczędzonych pieniędzy. Nawet gdy dotyczy to budżetowych modeli. Z tego powodu oprócz opisów samochodów pokazujemy również przykładowe formy zakupu na raty (oprocentowanie, czas trwania umowy czy wysokość wpłaty własnej).