Opel Mokka jest sprzedawany od 2012 roku i przez cztery lata do klientów trafiło około 600 tys. pojazdów. Żeby nie zaprzepaścić sukcesu, firma zdecydowała się na uatrakcyjnienie oferty i odświeżyła auto, nazwane teraz „Mokka X”.

Pod względem jazdy Opel Mokka nadal jest sprytnym pojazdem, który dzięki niewielkim rozmiarom świetnie spisuje się w mieście, a gdy trzeba, pozwala na sprawną jazdę trasą. Do dalszych podróży najlepszy będzie przede wszystkim topowy diesel o mocy 136 KM. Dzięki niemu auto sprawnie się rozpędza, a przy tym nawet przy wysokiej prędkości silnik nie jest głośny. Dla pasażerów ważne będzie również to, że sprężyste zawieszenie w zadowalającym stopniu tłumi nierówności nawierzchni.

Opel Mokka X przypadnie do gustu kierowcom, którzy zwracają uwagę na stylistyczne zmiany. Pod tym względem modernizacja okazała się mocno zaawansowana. Z przodu auto rozpoznacie po nowych, węższych niż w poprzedniku reflektorach oraz inaczej wyglądającej atrapie chłodnicy. Dzięki wprowadzonym zmianom stylistyka pojazdu wydaje się znacznie dynamiczniejsza. Z tyłu oświetlenie Mokki również zostało zmodyfikowane.

Zmianom poddano ponadto wnętrze Opla Mokki. Łatwiejsza jest teraz obsługa urządzeń pokładowych, ponieważ zredukowano liczbę klawiszy, a część funkcji aktywuje się za pomocą dotykowego ekranu. Bez zmian pozostała przestronność auta, a to oznacza wystarczającą ilość miejsca w obu rzędach siedzeń.

Opla Mokkę już można zamawiać, a ceny zaczynają się od 72 450 zł za 115-konnego benzyniaka. Za najtańszego diesla o mocy 110 KM trzeba zapłacić 86 950 zł.

Opel Mokka X - to nam się podoba

Atrakcyjna stylistyka nadwozia, łatwiejsza obsługa urządzeń pokładowych, materiały wykończeniowe o wysokiej jakości, przestronne wnętrze, dobre tłumienie nierówności nawierzchni, dynamiczna jednostka napędowa, precyzyjnie pracująca skrzynia biegów.

Opel Mokka X - to nam się nie podoba

Wysoka cena zakupu, niezbyt duży bagażnik sprawia, że Mokka X nie może być traktowana jako pierwszy samochód w rodzinie, wersji z topowym dieslem oraz napędem na wszystkie koła nie można mieć w zestawieniu z automatyczną skrzynią biegów.

Opel Mokka X - nasza opinia

Nowa stylistyka Opla Mokki z pewnością poprawi wizerunek tego SUV-a. Poza tym auto daje dużą frajdę z jazdy.