Historia Infiniti Q70 Hybrid sięga początku 2011 r. To właśnie wtedy – jeszcze pod nazwą „M35h” – pojawiła się opisywana proekologiczna wersja. Jednak największy rozgłos przyniosło jej trafienie do Księgi rekordów Guinnessa. W połowie 2011 r. model uzyskał średni czas 13,9031 s na ćwierć mili i tym samym stał się najszybciej przyspieszającym hybrydowym autem na świecie. I rzeczywiście, Q70 Hybrid to szybki pojazd, ale to niejedyna jego zaleta.

Infiniti Q70 Hybrid - nadwozie

Wyróżnikami karoserii Q70 są obłe linie i bardzo łagodne przejścia. Wszystko wygląda dostojnie. Auto zwraca na siebie uwagę i wybija się na tle limuzyn klasy wyższej. W kabinie można liczyć na wykończenie o dobrej jakości (wysokogatunkowa skóra, drewno, przyjemny plastik), sporą przestrzeń (miejsca jest dużo z przodu i z tyłu), a także na wygodne fotele i kanapę. Natomiast trzeba się pogodzić z niewielkim kufrem (poj. 350 l).

Infiniti Q70 Hybrid - napęd

Wysoka ocena! System sterowania układem hybrydowym inteligentnie zarządza energią. Wszystko odbywa się płynnie, benzyniak 3.5 V6 aksamitnie pracuje, podobnie zresztą jak skrzynia biegów, a w trybie elektrycznym przez pewien czas można jechać nawet z prędkością blisko 100 km/h. W trybie Eco poza miastem auto spalało 5,9-6,4 l/100 km, na autostradzie było to 8,3 l/100 km, a w mieście – 9,4 l/100 km. Wszystko podczas normalnej jazdy, ale przy delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu. Tyle że można też inaczej: po włączeniu trybu Sport Q70 zmienia się w naprawdę świetnie przyspieszający samochód, lekki w prowadzeniu i szybki („setka” w nieco ponad 5 s!).

Infiniti Q70 Hybrid - prowadzenie

Nastawy układu jezdnego zmieniają się zależnie od ustawienia trybu jazdy, ale generalnie podwozie jest ukierunkowane na komfort. Zbyt silne wspomaganie układu kierowniczego.

Infiniti Q70 Hybrid - koszty

Niecałe 300 000 zł za limuzynę klasy wyższej z bardzo bogatym wyposażeniem i 364-konną hybrydą pod maską to niezła oferta, na pewno warta rozważenia.

Infiniti Q70 Hybrid - to nam się podoba

Wysoka efektywność układu hybrydowego, świetne osiągi, dobra jakość wykończenia, bogate wyposażenie, wysoki komfort jazdy.

Infiniti Q70 Hybrid - to nam się nie podoba

Nieduży bagażnik (poj. 350 l) – wynik umieszczenia baterii w kufrze, zbyt silnie wspomagany układ kierowniczy.

Infiniti Q70 Hybrid - naszym zdaniem

Infiniti Q70 Hybrid jest dobrą alternatywą dla Audi A6, BMW serii 5 i Mercedesa klasy E. To dojrzały, komfortowy oraz szybki samochód z dopracowanym układem hybrydowym.