Wybierz samochód

Toyota C-HR

Ikona samochodu

Toyota C-HR to kompaktowy crossover produkowany przez japońskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne. Auto zostało zaprezentowane w 2014 roku jako rozwinięcie gamy modelowej SUVów. Nazwa pochodzi od pierwszych liter słów „Coupe High Rider”.

Toyota C-HR zwraca uwagę przede wszystkim odważną i niespotykaną stylistyką. Za swój design zdobyła już wiele nagród nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. 5-drzwiowe nadwozie C-HR’a wyróżnia się mocnymi liniami, wyraźnie zarysowanymi tylnymi błotnikami, wąskimi ale długimi reflektorami , ukrytymi klamkami tylnych drzwi oraz niewielkim spojlerem na tylnej klapie. Wnętrze nie jest tak przestronne, na jakie wygląda z zewnątrz.

Z uwagi na bardzo gruby słupek C, pasażerowie w II rzędzie czują się nieco jak w okopie, bowiem dochodzi do nich bardzo mało światła z zewnątrz. Deska rozdzielcza została zaprojektowana w typowym dla Japończyków stylu – dominuje nowoczesność, ale żeby nie odlecieć dodali kilka „tradycyjnych” smaczków. Pod maską Toyota C-HR gościć może 1,2-litrowy, doładowany benzyniak generujący 116 KM, niedostępny w Europie 148-konny silnik 2.0 oraz spalinowo-elektryczna hybryda z Priusa. Wtedy 1,8-litrowy silnik spalinowy rozwija „jedynie” 98 KM, a całkowita moc układu wynosi 122 KM.

W większości przypadków w C-HRze występuje bezstopniowa przekładnia, jednak w 1,2-litrowym silniku dostępna jest także 6-biegowa skrzynia manualna. Moc trafia na przednie lub wszystkie koła (druga opcja dostępna tylko z jednostką 1.2 Turbo). Rywalami Toyot C-HR są m.in. Mitsubishi ASX oraz Suzuki SX4 S-Cross.

Toyota C-HR - generacje

Toyota C-HR - powiązane artykuły

Pokaż więcej