Wybierz samochód

Toyota Verso S

Toyota Verso-S

Toyota Verso-S to niewielki, miejski minivan produkowany przez japoński koncern. Na niektórych rynkach, auto znane jest pod nazwą Ractis, a jego bliźniaczym modelem jest Subaru Trizia.

Samochód pojawił się na rynku w 2010 roku (choć do Polski trafił dopiero rok później) jako następca modelu Yaris Verso, którego produkcja zakończyła się w 2005 roku. Stylistycznie auto nawiązuje zarówno do Yarisa, jak i do Verso, choć funkcjonalnością zdecydowanie wolałaby być bliżej tego drugiego modelu. Auto mierzy niespełna 4 metry długości, ale wnętrze pod kątem przestronności zostało wykorzystane do granic możliwości.

Mimo niewielkich rozmiarów, Verso-S zapewni komfortowe warunki 4 osobom, a w razie potrzeby i piąta się zmieści. Bagażnik natomiast liczy aż 430 litrów, a o złożeniu II rzędu siedzeń – 1400 litrów. Deska rozdzielcza nie zachwyca swoim designem, ale jest uporządkowana i przejrzysta.

W 2014 roku auto przeszło facelifting, który przyniósł m.in. nową atrapę chłodnicy, zderzak oraz reflektory. Również wnętrze uległo niewielkiej zmianie, a lista wyposażenia dodatkowego została wydłużona.

Pod maską może pracować 1,3- lub 1,5-litrowy (dostępny na niektórych rynkach) benzyniak o mocy kolejno 99 i 109 KM. 1,4-litrowy turbodiesel generował z kolei 90 KM. Napęd przenoszony był na przednią oś, choć mocniejsza jednostka benzynowa mogła zostać wyposażona w napęd na obie osie. Do wyboru była 6-biegowa skrzynia manualna lub bezstopniowa przekładnia.

Konkurentami Toyoty Verso-S są m.in. Kia Venga, Hyundai ix20 oraz Honda Jazz.

Toyota Verso-S - generacje

Toyota Verso-S - powiązane artykuły