CrossBlue Coupé jest napędzany oszczędnym, a jednocześnie zapewniającym sportowe osiągi układem hybrydowym typu plug-in. Benzynowy silnik V6 z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa (TSI) współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi. Maksymalna moc systemu wynosi 305 kW/415 KM. Przy wykorzystaniu całego potencjału układu, SUV zachowuje się jak samochód sportowy – studyjny model rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy i rozwija maksymalną prędkość 236 km/h.

Mimo świetnycn osiągów, CrossBlue Coupé zużywa średnio zaledwie 3 litry paliwa na 100 km (w nowym europejskim cyklu jazdy NEFZ). W hybrydowym trybie spalania w części cyklu z rozładowaną baterią i napędem tylko TSI, ten mierzący 4,9 metra długości SUV, spala tylko 6,9 l/100 km. W trybie elektrycznym pojazd może przejechać dystans 33 kilometrów z maksymalną prędkością 120 km/h.

Studyjne coupé posiada pięć komfortowych miejsc siedzących, a pojemność bagażnika wynosi 1 010 litrów (w zależności od konfiguracji). W zagłówkach przednich foteli wbudowane zostały iPady Mini, aby pasażerowie na tylnych siedzeniach mogli w pełni korzystać z multimedialnej rozrywki.

Źródło: Volkswagen