Golf i Golf Variant w wersji ciężarowej nie muszą mieć fizycznie zamontowanej kratki. Wystarczyła zmiana homologacji i ograniczenie miejsc do czterech. Jak zapowiedział importer najpopularniejsze specyfikacje Golfa z kratką dostępne są od ręki. W ograniczonej liczbie dostępne są także auta, z dodatkowym rabatem, samochody z ciężarową homologacją N1 wyprodukowane w minionym roku.

- Wszystkie Golfy z możliwością odliczenia VAT to auta stojące na placach u dilerów. Nie ma więc możliwości zamówienia samochodu do produkcji i zmiany homologacji. Na to nie ma czasu - wyjaśnia nam Tomasz Tonder z Volkswagen Group Polska.

O popularności modeli z kratką nie trzeba nikogo przekonywać. Jak wynika z danych rejestracyjnych od początku roku, do 20 lutego zarejestrowano w Polsce 1.914 Volkswagenów z homologacją ciężarową. Najpopularniejszy jest Passat – 889 sztuk i Tiguan - 756 zarejestrowanych sztuk.

Wśród aut tej marki, od których można odliczyć VAT są także Tiguan, Touran, Passat Variant, Passat Alltrack, Sharan i Touareg. W sumie dostępnych jest aż 17 modeli z homologacją ciężarową.

CZYATJ WIĘCEJ: