Pierwsza generacja Golfa Varianta pojawiła się na rynku dokładnie 20 lat temu. Rodzinna wersja modelu nigdy nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, co standardowy hatchback. Mimo to, Volkswagen nie zaprzestaje starań o klientów w tym segmencie. Jakie są zalety Golfa VII kombi?

Nowy Variant ma większy bagaznik o pojemności 605 litrów (do tej pory 505 litrów). W przypadku załadunku do oparć przednich siedzeń i pod dach, nowy Golf Variant ma pojemność 1620 litrów (poprzednik: 1495 litrów).

Cennik otwiera kwota 65 490 zł – tyle kosztuje wersja wyposażeniowa Trendline z benzynowym silnikiem 1.2 TSI. Najbogatszą wersję Highline z jednostką wysokoprężną 2.0 TDI o mocy 150 KM wyceniono na 105 290 zł. Oczywiście bardzo łatwo podbić tę kwotę, zamawiając dodatkowe elementy.

Do wyposażenia seryjnego należą m.in.: 7 poduszek powietrznych, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), manualna klimatyzacja, system start-stop, funkcja rekuperacji i radioodbiornik z 5-calowym ekranem dotykowym.

W porównaniu z poprzednikiem zdecydowanie został skrócony czas realizacji zamówień ze względu na przeniesienie produkcji do Niemiec. Mimo wprowadzenia do sprzedaży nowego Golfa Varianta, w ofercie nadal pozostaje model poprzedniej generacji do wyczerpania zapasów.

Nowy Volkswagen Golf Variant – cennik:

Foto: Auto Świat
Volkswagen Golf Variant od 65 490 zł