Gwarancja przeznaczona jest wyłącznie dla samochodów Cadillac Escalade Hybrid oficjalnie importowanych do Europy, zarejestrowanych i eksploatowanych na Starym Kontynencie. Ponadto Cadillac rozpieszcza swych klientów 3-letnim pakietem pomocy drogowej, świadczącej usługi siedem dni w tygodniu przez 24-godziny na dobę.

Cadillac Escalade Hybrid jest pierwszym samochodem na świecie z segmentu pełnowymiarowych luksusowych SUVów, w którym zastosowano oszczędny nowoczesny napęd hybrydowy. Dzięki niemu, zapotrzebowanie na paliwo oraz emisja CO2 spadły aż o 20% w porównaniu do modelu bez hybrydy. Średnie spalanie paliwa dla Escalade Hybrid wynosi 11.1 l/100km.

Nowoczesny napęd hybrydowy pozwala, aby podczas postoju lub jazdy niską prędkością samochód zasilały jedynie baterie elektryczne. Escalade Hybrid wyposażony jest także w technologię aktywnego zarządzania paliwem, która steruje pracą jednostki napędowej Vortec 6.0L V8. Zasada działania jest prosta, przy delikatnej jeździe silnik pracuje wyłącznie na czterech cylindrach co znacznie obniża jego apetyt na paliwo.

Dodatkowo Cadillac Escalade Hybrid posiada aktywny napęd na cztery koła. Kierowca może wybrać jeden z wielu trybów dopasowując go do panujących warunków drogowych, m.in wybierając pomiędzy 2WD lub 4WD.

Gwarancja obejmuje wszelkie naprawy i poprawki jakościowe przez 8 lat lub 160 000 km na następujące czynności:

- rewizja przekładni hybrydowej wraz z komponentami

- rewizja modulatora hamulcowego

- rewizja baterii hybrydowych oraz systemów elektronicznych