Łatwo wytykać błędy w systemie szkoleń kierowców. Postanowiliśmy pójść o krok dalej i poszukać rozwiązania problemu. Stworzyliśmy zatem Akademię Auto Świat – nowoczesną szkołę nauki jazdy.

Katastrofalnie niską zdawalność egzaminów na prawo jazdy tylko częściowo można wytłumaczyć bezmyślnie sformułowanymi pytaniami i czepialstwem egzaminatorów. Przyczyn należy szukać także w niskim poziomie szkolenia kandydatów na kierowców.

Niestety, wiele ośrodków szkolenia wciąż pozostaje w czasach, gdy kursy teoretyczne były fikcją i często polegały na rozdaniu kursantom rozwiązanych zestawów pytań egzaminacyjnych. Rzeczywiście, kiedyś nie trzeba było ich rozumieć – wystarczyło wykuć je na blachę. Z kolei w części praktycznej rzadko kiedy uczy się myślenia na drodze, a skupia wyłącznie na wyuczeniu mechanicznych zasad prowadzenia.

Ponieważ widzimy te problemy, postanowiliśmy stworzyć Akademię Auto Świat – szkołę z autorskim programem nauczania, opartym na najlepszych wzorcach z Europy. W projekcie wsparli nas: Finder, T-Mobile, PZU i Orlen. Jako pierwsi w Polsce wzbogaciliśmy system szkolenia o najnowszą technikę. Auta Akademii wyposażone są w system Finder Driver Assistant, umożliwiający kursantom monitorowanie techniki jazdy, wyłapywanie błędów i śledzenie postępów w nauce. Zebrane dane są w każdej chwili dostępne na stronie internetowej: akademia.autoswiat. pl. Jest fachowo, ale i wygodnie.

W tej witrynie kursanci mogą też zapisać się na kurs, a następnie zdalnie ustalać grafik zajęć. Jednak największy nacisk kładziemy na fachowość naszych instruktorów – osób, od których zależy to, jakimi kierowcami w przyszłości będą nasi kursanci. Ich zadaniem jest nauka nie tylko prowadzenia, ale przede wszystkim myślenia za kierownicą i przewidywania. Jednocześnie mamy nadzieję, że podniesiemy w ten sposób poziom bezpieczeństwa na drogach.

Tylko certyfikowani instruktorzy

Do współpracy w ramach Akademii Auto Świat zaprosiliśmy najlepsze i przede wszystkim rzetelne szkoły nauki jazdy. Fachowość naszych instruktorówto nasz największy priorytet, dlatego zapewniamy im liczne szkolenia, m.in. z psychologii i doskonalenia techniki jazdy. Wszystko po to, aby skuteczniedotrzeć do każdego kursanta i nauczyć go prawidłowych zachowań za kierownicą. Gwarantujemy, że w Akademii Auto Świat uczyć was będą najlepsi na rynku i certyfi kowani przez nas profesjonaliści.

Naucz się jeździć z Auto Światem Foto: Auto Świat
Naucz się jeździć z Auto Światem

Razem na bezpiecznych drogach

- Od ponad 6 lat realizujemy autorski Program ORLEN Bezpieczne Drogi, którego celem jest edukacja oraz wspieranie projektów służących wskazywaniu problemów i zagrożeń, a także propagowanie właściwych zachowań na drodze. W ramach tego długofalowego programu staramy się doceniać nowe rozwiązania i podejmować współpracę również w zakresie inicjatyw zewnętrznych, jak np. Akademia Auto Świat. - powiedział Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN ORLEN S.A.

Nowoczesne szkolenie

W oparciu o rzetelną wiedzę ekspertów i najlepsze doświadczenia z Polski oraz Europy stworzyliśmy od podstaw podręcznik dla kursantów. Podręcznik przystosowany do aktualnego stanu prawnego, napisany zgodnie z naszym autorskim programem nauczania, w prosty i przejrzysty sposób przeprowadzi was przez zawiłe przepisy. Zapewniamy, że podczas wykładów z części teoretycznej każde zagadnienie będzie dokładnie omówione i zobrazowane filmami oraz zdjęciami.

Najnowszą technikę

Każda lekcja praktyczna analizowana jest przez elektronikę. Aplikacja Finder Driver Assistant umożliwia kontrolowanie postępów w nauczaniu. Podstawą analiz i ocen są dane uzyskane z pojazdów dzięki technologii GPS. Kursant w każdej chwili ma dostęp do zebranych w ten sposób informacji. Może m.in. obejrzeć na cyfrowej mapie trasę swoich przejazdów, sprawdzić pokonany dystans, dowiedzieć się, czy i ile razy podczas zajęć doszło do zgaszenia silnika podczas ruszania. Program analizuje także zachowania kursanta, tj. utrzymanie odpowiedniej odległości od innych pojazdów, prawidłową technikę.

Naucz się jeździć z Auto Światem Foto: Auto Świat
Naucz się jeździć z Auto Światem

Przejrzyste zasady

Nowoczesna technika nie tylko przyspiesza postępy w nauce, ale też gwarantuje przejrzystość. Każdy kursant dzięki aplikacji FDA ma wgląd do czasujazdy i przestojów podczas zajęć, może także ocenić swojego instruktora. Nasi pracownicy nie załatwiają swoich prywatnych spraw podczas zajęć.