Żeby wsiąść do tego sportowego SUV-a trzeba mieć zasobny portfel - Audi Q3 w wersji RS kosztuje w Polsce 233 500 zł. Trzeba też uzbroić się w cierpliwość - jeśli teraz zamówimy Q-trójkę w wydaniu RS wyjedziemy nią z salonu dopiero w lutym 2014 roku.

W oczekiwaniu na odbiór superauta z czterema pierścieniami na grillu warto poćwiczyć sportową jazdę. Najnowsze Audi zapewnia bowiem znakomite osiągi: 5,5 sekundy do „setki", a jego prędkość maksymalna to 250 km/h (ograniczona elektronicznie).

Takie znakomite osiągi zapewnia 5-cylindrowy silnik turbo o pojemności 2,5 litra i mocy 310 KM. Jak zapewnia producent silnik jest nie tylko bardzo mocny, ale także ekonomiczny - spala zaledwie 8,8 l/100 km. Trzeba pamiętać, że są to dane fabryczne, uzyskane w specjalnych warunkach. Jeśli w rzeczywistości Audi Q3 RS spali średnio 10-12 l/100 km, jego właściciel powinien uznać to za dobry wynik.

Audi Q3 w wersji RS ma stały napęd na 4 koła (quattro), wszelkie dostępne systemy bezpieczeństwa, sportowe zawieszenie RS i mnóstwo innych systemów, jakie Audi oferuje w swoich sportowych wersjach.

Tak jak w przypadku innych modeli, Audi oferuje także bogatą listę wyposażenia opcjonalnego. Jeśli przyszły szczęśliwy właściciel Q3 w wersji RS poszaleje przy zamawianiu egzemplarza z łatwością podniesie cenę auta o kilkadziesiąt tys. zł.