Na prezentację nazwaną Inifiniti Perfrormance Days nie trzeba żadnych specjalnych zaproszeń ani biletów. Wystarczy chęć poznania uroku wyjątkowych pojazdów i technologii, którymi są one naszpikowane.

FX Sebastian Vettel Edition powstał na bazie flagowego modelu Infiniti, czyli FX50S. Wyposażony w silnik V8 samochód został zaprojektowany przez japońskiego wizjonera Shiro Nakamurę, przy współudziale i zgodnie z życzeniami Sebastiana Vettela, trzykrotnego Mistrza Świata F1. Najważniejsze modyfikacje w porównaniu do FX50S to zwiększenie mocy do 420 KM, zmniejszenie masy, rezygnacja z ogranicznika prędkości, dłuższe przełożenia poszczególnych biegów, zwiększenie siły dociskającej oraz zastosowanie niższego i sztywniejszego zawieszenia. Dzięki zmianom, model określany mianem sportowego crossover’a, przeobraził się w supercrossover, będący spełnieniem marzeń mistrza świata o w pełni funkcjonalnym samochodzie szosowym pędzącym 300 km/h i rozpędzającym się do setki w 5,6 sekundy.

Samochód pełen jest wyszukanych rozwiązań technologicznych, wśród których szczególną uwagę zwraca układ aktywnego sterowania tylnych kół skrętnych. Zmieniony układ wydechowy sprawia, że pomruk silnika jest jeszcze głębszy i szlachetniejszy. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest wykonany z włókna węglowego tylny spoiler. Stylistyka splitera i dyfuzora została zainspirowana bolidem F1, zaś środkowe tylne światło przeciwmgielne w oczywisty sposób nawiązuje do światła przeciwdeszczowego w bolidach.

Sebastian Vettel, pełniący funkcję dyrektora ds. osiągów Infiniti swoim samochodem już się cieszy, na polskich drogach żaden egzemplarz dotąd się nie pojawił.

Inifiniti Performance Days potrwają do 28 września, Centrum Infiniti przy Trasie Toruńskiej w Warszawie można odwiedzić od 10:00 do 18:00, a w sobotę do 15:00.