BMW Group nawiązało współpracę z firmą 4Mobility, angażując się w lokalny projekt carsharingowy (współdzielenia samochodów), który został właśnie uruchomiony w Warszawie. Celem projektu jest usprawnienie mobilności w stolicy. Usługa umożliwia wynajęcie samochodu nawet na 15 minut. Flotę systemu tworzą początkowo: BMW serii 1, BMW serii 3 oraz Mini.

System carsharingowy jest dostępny dla pracowników firm, które nawiążą współpracę z 4Mobility. Mogą oni korzystać z samochodów zarówno podczas podróży służbowych, jak i prywatnie, po godzinach pracy i w weekendy.

4Private to propozycja prywatnych przejazdów dla pracowników firm, którzy do tej pory po mieście poruszali się własnym samochodem, taksówkami czy komunikacją miejską. Carsharing może stanowić dla nich ciekawą alternatywę w kontekście transportu miejskiego czy weekendowych wyjazdów.

4Business natomiast to wariant dedykowany firmom, których pracownicy na co dzień korzystają z aut służbowych lub poolowych, pokonując w skali roku niewielkie dystanse. Dzięki carsharingowi firmy będą mogły znacznie zmniejszyć koszty związane z zapewnieniem mobilności swoim pracownikom.

Korzystanie z usługi carsharingu jest bardzo proste. Samochód można zarezerwować online, za pomocą aplikacji mobilnej lub komputera. Wynajęty samochód, czekający na parkingu, otwieramy smartfonem - w tym momencie auto jest już gotowe do drogi. Jedziemy w wybrane przez nas miejsce, po czym zwracamy samochód w bazie, w której go odebraliśmy i zamykamy go również za pomocą smartfona. Rozliczenie następuje bezgotówkowo. Jeśli z usługi korzystaliśmy prywatnie,  opłata automatycznie zostanie pobrana z naszego konta, jeśli zaś służbowo, pod koniec miesiąca firma otrzyma fakturę VAT.