Usługa nazywa się Smart Rent, mogą z niej skorzystać osoby spędzające urlop w Zakopanem i okolicach. Samochody BMW X1 z napędem 4x4 dostępne są w 3 punktach: na Krupówkach, w stacji narciarskiej Kotelnica (obok Białki Tatrzańskiej, 24 km od Zakopanego jadąc przez Bukowinę Tatrzańską)

Trasa Zakopane – Kotelnica Foto: Auto Świat
Trasa Zakopane – Kotelnica

i w stacji narciarskiej Jurgów Ski (25 km od Krupówek).

Trasa Zakopane – Jurgów Foto: Auto Świat
Trasa Zakopane – Jurgów

Samochody BMW X1 można wypożyczać na minuty, płaci się wówczas za wykorzystany czas, a nie za to, że auto np. czekało przed domem. Ubezpieczenie i paliwo opłaca wypożyczalnia, czyli Six Rent a Car Polska.

Do dyspozycji turystów oddano 12 samochodów BMW X1. Mają one napęd 4x4 oraz akcesoria przydatne do przewożenia sprzętu narciarskiego – np. boksy dachowe.

Wynajem z rozliczeniem minutowym dostępny jest w godz. 10-18. Udostępnienie BMW X1 na 25 min. z paliwem kosztuje 35 zł. Korzystanie z auta przez 45 min. kosztuje 55 zł. Godzina jazdy oznacza wydatek 70 zł.

Oczywiście auto można wynająć na cały dzień – korzystanie z niego od 10 do 18 kosztuje 180 zł. Tyle samo trzeba zapłacić za korzystanie z auta wieczorem i w nocy od 18 do 10.

Usługa wynajmu BMW X1 na minuty dostępna będzie do końca marca 2017 r. Czy zostanie przedłużona poza ten termin? To zależeć będzie od zainteresowania turystów.