Produkcja nowego Cadillaca Escalade rozpocznie się pod koniec I kwartały 2014 roku. Auto będzie oferowane ze standardowym o długości całkowitej 5180 mm, szerokości 2044 mm i wysokości 1889 mm. Przedłużona wersja ESV jest o 508 mm dłuższa i ma rozstaw osi 3302 mm oraz osiem siedzeń.

W ofercie znajdzie się wersja z tylnym napędem i 4x4. Nadwozie wykonana w 75 proc. ze stali o najwyższej wytrzymałości. Z pełnym wyposażeniem Cadillac Escalade ma masę 2541 kg.

Już na pierwszy rzut oka dostrzegamy zmiany designu, nowe są światła LED. Nabywca ma do wyboru 20- lub 22-calowe obręcze kół. We wnętrzu doczekaliśmy się większej rewolucji. Nie znajdziemy już tam twardych części plastikowych, które zastąpiła skóra, drzewo i nowoczesna technologia.

Podstawa konsoli środkowej jest wielki ekran dotykowy (12-cali) centrum multimedialnego oraz przyciski różnych systemów elektronicznych.

Pod maską zamontowano nowy widlasty silnik ośmiocylindrowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa i możliwością odłączenia części cylindrów. Ma pojemność skokową 6.2 litra i moc 420 KM i współpracuje sześciostopniową przekładnią Hydra-Matic 6L80.

Więcej danych technicznych, ani też ceny nowego Cadillaca Escalade wciąż jeszcze producent nie opublikował.