Bazujący na samochodzie koncepcyjnym,Citroen DS3 Cabrio Racing łączy w sobie charakter wersji Racing z przyjemnością jazdy z otwartym dachem, jaką oferuje seryjny Citroen DS3 Cabrio.

Już od pierwszego spojrzenia, CITROËN DS3 Cabrio Racing odsyła do świata wyjątkowej indywidualności oraz sportowych doznań.

Zachowując charakterystyczne cechy konstrukcyjne Citroëna DS3 Cabrio, wersja Racing została dodatkowo wyposażona w sportowe atrybuty, takie jak chromowania, podwójne rury wydechowe ikarbonowe detale wykończenia nadwozia.

Citroen DS3 Cabrio Racing jest dostępny w nowym matowym lakierze Gris Moondark, który idealnie komponuje się z czarnym płóciennym dachem i z błyszczącymi, czarnymi 18-calowymi obręczami kół Nemesis.

Rasowe akcenty w intensywnym czerwonym kolorze Carmin wyróżniające linię DS, wkomponowano w środek każdego koła, gdzie stanowią tło dla logo DS, oraz na pasku na drzwiach.

Kabina również otrzymała specjalne wyposażenie. Ekskluzywne, matowe wykończenie Gris Moondust, zastosowano na górnej części deski rozdzielczej i na wielu wewnętrznych elementach wykończeniowych, takich jak np. centralna konsola deski rozdzielczej.

Ekskluzywny charakter Citroëna DS3 Cabrio Racing, podkreślają sygnatury Citroën Racing na zagłówkach foteli przednich i numery identyfikacyjne kolejnych egzemplarzy, umieszczone u podstawy dźwigni zmiany biegów.

U podstaw projektu Citroëna DS3 Cabrio Racing leżą osiągi. Imponujące 207 KM uzyskano z silnika o pojemności 1,6 litra, opracowanego przez Citroën Racing z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia ośmiokrotnych Mistrzów Świata Producentów WRC.

Zamówienia na Citroën DS3 Cabrio Racing będzie można składać od 2 stycznia 2014. Pierwsi szczęśliwcy wsiądą na pokład swojego wyjątkowego samochodu już pod koniec styczna.