Rozpoczęcie wytwarzania małego Opla odbyło się bardzo uroczyście, bo z hali fabrycznej zakładów w Saragossie wyjechała Corsa z królem Hiszpanii Juanem Carlosem I za kierownicą. Od początku samochód powstawał w wersji 3-bryłowej, 2-drzwiowej oraz jako 3-drzwiowy hatchback. W kwietniu 1985 roku pojawiły się warianty 4- oraz 5-drzwiowy.

Początkowo samochód miał wyłącznie benzynowe silniki: 1.0 o mocy 45 KM, 1.2 generujący 55 KM oraz 70-konne 1.3. Pięć lat po rozpoczęciu produkcji Corsa A doczekała się diesla 1.5, który początkowo miał 50 KM, a później dołączyła doładowana 67-konna wersja. Najmocniejsza odmiana Corsy A pojawiła się w 1988 roku – Corsa GSI z 1.6-litrowym silnikiem rozwijała 101 KM.

Corsa A przeszła dwie modyfikacje. Pierwsza w sierpniu 1987 roku ograniczyła się do zmiany grilla. Druga we wrześniu 1990 roku była bardziej zaawansowana, bo zmieniono również: reflektory, zderzaki i przeprojektowano błotniki. Zmieniono także umiejscowienie logo – powędrowało z atrapy chłodnicy na maskę. We wnętrzu przeprojektowano deskę rozdzielczą.

Na początku lat 90. uruchomiono produkcję Corsy A w Eisenach w dotychczasowej fabryce Wartburga, a trzy lata później zadebiutował następca – bardziej obła Corsa B.