Pierwszym modelem nowej marki będzie Datsun K2, który powstał na bazie aktualnie produkowanej generacji Nissana Micra/March. Jednak K2 ma być autem znacznie tańszym. Pierwszym rynkiem, na którym pojawi się nowa budżetowa marka będą Indie, gdzie w połowie lipca 2013 r. odbędzie się oficjalna premiera tego samochodu. Jednak produkcja seryjna rozpocznie się dopiero od przyszlego roku.

Nowy Datsun K2 będzie produkowany w Indiach, Indonezji, Rosji i RPA. Japończycy nie planują w tym momencie wprowadzania tego modelu do europejskiej oferty. Wiadomo także, że auta te będą się nieco różniły na różnych rynkach, tak by sprostać odmiennym gustom użytkowników.

Marka Datsun przestała istnieć 29 lat temu. Jej historia rozpoczęła się w 1914 roku, gdy na świecie pojawił się samochód o nazwie DAT-GO. Nazwę utworzono od nazwisk trzech finansistów inwestujących w to przedsięwzięcie - Den, Aoyama i Takeuchi. W latach trzydziestych Japończycy samochody tej marki nazywali pierwotnie Datson, by ostatecznie zmienić na Datsun.

Samochody marki Datsun produkowane były do 1983 roku.