Po raz pierwszy o firmie Devel Sixteen usłyszeliśmy w 2013 r., kiedy to zapowiedziano zbudowanie samochodu z silnikiem o mocy 5 tys. KM. Przyspieszenie od zera do 100 km/h miało w nim trwać zaledwie 1.8 sekundy, a zapowiadana prędkość maksymalna miała osiągnąć 560 km/h! Wówczas nikt nie brał tych zapowiedzi na poważnie, traktując je jako zabieg reklamowy i marketingowy.

Okazało się jednak, że silnik o gigantycznej mocy powstał i podczas prób na hamowni osiągnął początkowo 4515 KM, a podczas ostatnich testów przekroczył moc 5000 KM. To 5 razy więcej mocy niż rozwijał 16-cylindrowy, 8-litrowy silnik Bugatti Veyrona.

Firma nie ujawnia wielu szczegółów technicznych, wiadomo tylko, że silnik to jednostka 16-cylindrowa o pojemności 12,3 litra z czterema turbosprężarkami.

Samochód wygląda jak skrzyżowanie Pagani Zondy z Ferrari. Drzwi otwierają się do góry, z tyłu zwracają uwagę gigantyczny spoiler-skrzydło i dwie ogromne rury wydechowe.

Nie wiemy, jak konstruktorzy planują rozwiązać wiele problemów technicznych występujących w supersamochodach: przeniesienie gigantycznego momentu na koła, skutecznych hamulców, skrzyni biegów, chłodzenia silnika, wytrzymałych opon i wielu, wielu innych.

Jedno jest pewne: Dubai jest najlepszym miejsce na prezentację tego szalonego i zapewne bardzo, bardzo drogiego projektu.