Do pojedynku dziennikarza z mistrzem speedwaya dojdzie już w najbliższy weekend na austriackim torze wyścigowym Red Bull Ring. Zarówno Tomasz Gollob, jak i nasz kolega redakcyjny red. Szczepan Mroczek, do udziału w kolejnej eliminacji Volkswagen Castrol Cup, zostali zaproszeni przez organizatorów i wystartują tam gościnnie.

Obaj są pasjonatami sportów motorowych. Tomasz Gollob nie tylko ściga się na torze żużlowym, ale także uwielbia motocross i szybką jazdę samochodem. Urodzony w Bydgoszczy zawodnik to żywa legenda polskiego i światowego żużla. Od młodzieńczych lat jest mocno związany ze sportami motorowymi – zanim trafił na żużlowe tory ścigał się także w motocrossie i wyścigach motocyklowych. Motocross pozostał jego pasją, której do dziś poświęca swój czas wolny. Zawodnik Unibaxu Toruń siedem razy zdobywał tytuł mistrza świata na żużlu – raz w klasyfikacji indywidualnej (2010) i sześciokrotnie drużynowo (1996, 2005, 2007 i 2009-2011).

Obaj pojadą samochodami Volkswagen Golf – Racing Edition z silnikiem 2.0 TSI 315 KM (265 KM+ 50 KM z system Push-to-Pass), skrzynią biegów DSG z manetkami do zmiany biegów przy kierownicy. Auta te maja także: Limited Slip Differential firmy Drexler, hamulce przód – AP Racing 6-tłokowe, tarcza ɸ 362 mm, felgi – ATS 8.5 x 18, opony 240/640 x 18 typu slick i wet, klatkę bezpieczeństwa Cr-Mo- Wiechers Motorsport, homologacja FIA i DSMB, najnowszej generacji telemetrię z GPS firmy AIM oraz sportowe zawieszenie (uni-balls).