W naszym dziale Ocen swoje auto model Seicento uzyskał średnią ocenę 3.70, dzięki czemu znalazł się na 24 miejscu w rankingu aut najmniejszych. Zebraliśmy na jego temat 772 wypowiedzi.

Opinie

Co boli użytkowników?

Jedną z największych bolączek użytkowników Seicento jest krótka żywotność wentylatora chłodnicy. W ekstremalnych przypadkach trzeba go wymieniać nawet raz na dwa lata. Jego cena wynosi około 140 zł. Mimo, że samochód posiada hydrauliczną regulację świateł nie działa ona praktycznie od początku. Trzeba uważać także na ścierające się zbyt szybko kluczyki. Pasek klinowy też nie ma przesadnie długiej żywotności. Raz na 1,5 roku wymiana może być konieczna. Jak można się przekonać podczas corocznych przeglądów auta z większymi przebiegami maja bardzo słabe tylne hamulce - ten typ tak ma - słyszy się wtedy.

Po 5 latach wiatrak chłodnicy, nie przyjemna usterka w korku dużo dymu i pchanie 2 kilometry :), akumulator po 7 latach !!!, silniczki obu spryskiwaczy + silniczek tylnej wycieraczki, amortyzatory przód po 60 tys. za 400 zł i oczywiście hamulce tarcze i klocki. Acha klamki lecą w fiatach - naisał uzytkownik Robul

Na plusie

Seicento to niedrogi w eksploatacji samochód idealnie nadający się do miasta. Jego niewielkie rozmiary pozwalają bez problemy znaleźć miejsce do parkowania. Samochód od początku jest oferowany z silnikami o pojemności 0,9 l (39 KM) i 1,1 l (55 KM). Mniejsza jednostka napędowa jest uznawana za bardzo ekonomiczną. Według opinii użytkowników spalanie, przy pełnym obciążeniu może wynieść nawet 4,7 l/100 km.

Tanie i relatywnie trwale auto,przy regularnych wymianach czesci eksploatacyjnych i plynow nie zawiedzie, czesci tanie,duzo dobrych zamiennikow, bardzo niskie spalanie w trasie, miasto - przecietnie,serwis raczej poza aso - wszyscy mechanicy sie na nim bardzo dobrze znaja - napisał użytkownik Chimney