Co zmieniono w Sorento z rocznika modelowego 2018? Przedni i tylny zderzak, wprowadzono nowe światła drogowe i tylne – wykonane w technologii LED, nowe jest też wykończenie osłony chłodnicy. W zmienionej Kii Sorento dostępne będą nowe alufelgi w rozmiarze 18 i 19 cali. W kabinie zwraca uwagę nowa kierownica i panel wskaźników oraz nowy wyświetlacz LED klimatyzacji. Nowa jest też nawigacja.

Nowe Sorento oferowane będzie z 8-stopniową skrzynią automatyczną – dostępna będzie w wersjach z silnikiem Diesla o poj. 2,2 litra. Zastąpi 6-stopniowy automat oferowany w dotychczas produkowany modelu. Oprócz silnika wysokoprężnego 2,2 litra o mocy 200 KM dostępny będzie także diesel o poj. 2.0 i mocy 185 KM.

Nowa 8-stopniowa skrzynia automatyczna pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla ze 172 do 159 g/km. Automat w Sorento ma 4 tryby jazdy: Eco, Comfort, Sport i Smart. Ten ostatni przełącza skrzynię w trzech pierwszych trybach, w zależności od zmieniających się warunków drogowych.

Kia Sorento po face liftingu dostępna będzie w nowej wersji modelowej GT Line. Rozpoznać ją można po lampach przeciwmgłowych LED, czerwonych zaciskach hamulcowych, większych nakładkach progowych i podwójnej końcówce układu wydechowego.

Nowa Kia Sorento będzie wyposażona w ekran dotykowy o przekroju 8 cali obsługującym system multimedialny. Jako opcja występuje 10-głośnikowy system audio firmy Harman/Kardon o mocy 640 W.

Podobnie jak inne modele Kii, Sorento objęto gwarancją na 7 lat lub 150 tys. km przebiegu. Sprzedaż nowego modelu w Polsce rozpocznie się w I kwartale 2018 r.