Na czym polega gra "Garbage Garage"? Na samym początku zostajesz obdarzony zaszczytną funkcją - kierownika złomowiska. Może nie brzmi to zbyt zachwycająco, ale po chwili zobaczysz ile nowych możliwości i zabawy może dostarczyć Ci zarządzanie autoszrotem.

Czym zajmujesz się jako złomiarz? Twoim głównym zadaniem jest rozkładanie na części starych samochodów, czołgów i bezużytecznych samolotów, które zostaną przywiezione na twoje złomowisko. Zanim jednak maszyny zostaną ci dostarczone, będziesz musiał sam postarać się o to, aby je pozyskać i rozkręcić swój biznes.

Jeśli w końcu uda ci się rozłożyć wraki na jak najmniejsze części, sam będziesz mógł zadecydować o tym co dalej z nimi zrobić. Możliwości masz kilka - stare części możesz sprzedać, wykorzystać je ponownie (jeśli się do tego nadają) lub zutylizować (jeśli są zupełnie bezużyteczne). Z odłożonych przez siebie części możesz rekonstruować pojazdy, a nawet wykazać się sporą kreatywnością i sam projektować nowe maszyny.

Musisz pamiętać jednak, że praca właściciela złomowiska, nie polega jedynie na rozkładaniu pojazdów. Oprócz tego, będziesz musiał również zadbać o zachowanie płynności w twoich finansach oraz inwestowaniu pieniędzy w modernizację irozbudowę twojego autoszrotu. Zatem to, czy małe złomowisko stanie się dużym przedsiębiorstwem będzie zależało wyłącznie od ciebie i twojej ręki do interesów. Sprawdź się w roli przedsiębiorcy-złomiarza już teraz!