Koncepcyjny pojazd Citroena nazywa się SpaceTourer 4x4 Ë Concept. Jak zapewnia francuska firma, koncepcyjny van łączy interesującą stylistykę, wielofunkcyjność i komfort. Stylistyką i materiałami w środku pojazd nawiązuje do lifestylowej kolekcji Ë zaprezentowanej jesienią 2016 r. podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Z zewnątrz auto ma tradycyjne kształty, karoseria jest nawet kanciasta – podobna do seryjnego SpaceTourera. Pojazd ma dobre własności terenowe, odłączany napęd na 4 koła, a dodatkowo na wyposażeniu są łańcuchy śniegowe. Do napędu przewidziano silnik Diesla BlueHDI z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Nadwozie SpaceTourera 4x4 Ë ma 4,6 metra długości i 1,9 m wysokości. Dzięki temu mieści się na wszystkich parkinach – także podziemnych. Pojazd ma boczne przesuwane drzwi, w środku zmieści się maksymalnie 9 osób. Fotele są dwukolorowe – od góry pokryte białą skórą, na dole szarą Alcantarą. Deska rozdzielcza po stronie pasażera wykończona jest miękkim materiałem w kolorze szarym.

Citroen SpaceTourer 4x4 Ë Concept to pokaz możliwości technicznych firmy, wyposażono go więc we wszelkie dostępne systemy zapewniające bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Jednym z bardziej użytecznych jest nawigacja online – można ją obsługiwać głosowo lub na ekranie dotykowym o przekątnej 7 cali. Na pokładzie znajdują się także systemy podejmujące w razie potrzeby hamowanie bez udziału kierowcy, ostrzegania o ryzyku kolizji oraz aktywny tempomat.

Prezentacja koncepcyjnego vana nastąpi 7 marca podczas dni prasowych salonu w Genewie. W galerii wizualizacje i rysunki SpaceTourera 4x4 Ë Concept.