W najnowszym modelu Mercedes wraca do tradycji – klasa E Cabriolet to 4-osobowy samochód z klasycznym miękkim dachem, który można złożyć w ciągu 20 sekund i to nawet podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Auto z rozłożonym dachem oferuje 385 litrów pojemności bagażnika, a po jego złożenia – 310 litrów.

Producent pod maską i w kokpicie zamontował najnowsze rozwiązania zapewniające komfort i bezpieczeństwo. Po raz pierwszy kabriolet dostępny jest z napędem na cztery koła – 4MATIC. W opcji jest także rozwiązanie stosowane przez Mercedesa już od wielu lat w innych kabrioletach – Airscarf, czyli system ogrzewania karku umieszczony w zagłówkach. Miękki dach z tkaniny oferowany jest w czterech kolorach: czarnym, ciemnoczerwonym, ciemnoniebieskim i ciemnobrązowym.

Kabriolet postał na bazie klasy E coupe i ma takie same proporcje. Zawieszenie jest obniżone w porównaniu do sedana o 15 mm, co ma podkreślać sportowy charakter auta. Standardowo klasa E Cabriolet wyposażana jest w 17-calowe aluminiowe obręcze kół z lekkich stopów.

Mercedes-Benz E Cabriolet ma długość 4826 mm, szerokość 1860 mm i wysokość 1428 mm, przy rozstawie osi 2873 mm. W kabinie (opcjonalne) zamontowano dwa ekrany o przekątnej 12,3-cala, na których wyświetlane są wszystkie dane i funkcje. W podstawowej wersji zegary są tradycyjne – analogowe, uzupełnione o 7-calowy wyświetlacz oraz ekran o przekątnej 8,4-cala na panelu środkowym. Sterowanie funkcjami – takie jak w klasie E sedan i kombi. Jest również możliwość sterowania głosem oraz za pomocą touchpada, który rozpoznaje odręczne pismo.

Premiera nowego kabrioletu odbędzie się 7 marca 2017 r. podczas dnia prasowego międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Genewie.