Mitsubishi Eclipse Sport będzie można po raz pierwszy zobaczyć 7 marca podczas salonu samochodowego w Genewie, jednak po serii zapowiedzi zdecydowano się na przedpremierowy pokaz pierwszych zdjęć nowego modelu.

Przednia część samochodu mocno nawiązuje do większego Outlandera, ale reszta jest unikatowa. Eclipse Sport wyróżnia się dynamiczną stylizacją. Przednia szyba jest mocno pochylona, a tył ostro ścięty i przyozdobiony spojlerem dachowym. Znacznie lepiej w porównaniu z obecnymi modelami marki prezentuje się wnętrze pojazdu z nowocześnie zaprojektowaną deską rozdzielczą.

Gama silnikowa będzie składać się z dwóch nowych jednostek: benzynowej 1.5 turbo, współpracującej ze skrzynią CVT, oraz wysokoprężnej o pojemności 2,2 litra sprzężonej z ośmiostopniowym „automatem”. Kompaktowy SUV (przynajmniej wybrane wersje) będzie wyposażony w elektronicznie sterowany napęd 4x4. Dokładną specyfikację modelu poznamy podczas genewskiej prezentacji.

Sprzedaż Mitsubishi Eclipse Cross w Europie rozpocznie się jesienią. W dalszej kolejności auto trafi na rynki Japonii, Ameryki Północnej i Australii.

Materiał powstał we współpracy z Mitsubishi.