Volvo jest obecnie na fali. Nowe generacje flagowych modeli XC90, S90 i V90 cieszą się dużą popularnością, więc słupki sprzedaży znacznie wzrosły. Z nowym XC60 szwedzka marka wiąże jeszcze większe nadzieje. Ten średniej wielkości SUV jest dla niej najważniejszym modelem. Poprzednia generacja auta znalazła niemal milion nabywców, stając się najpopularniejszym średniej wielkości SUV-em premium w Europie. Na polskim rynku również dobrze się sprzedaje.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że nowe Volvo XC60, tak jak modele z serii 90, będzie napędzane tylko czterocylindrowymi silnikami z turbodoładowaniem. Na szczycie gamy znajdzie się wersja hybrydowa. Auto będzie nieco większe niż obecnie (powstanie na platformie SPA), otrzyma bardziej dynamiczny wygląd zewnętrzny, a na desce rozdzielczej pojawi się duży ekran dotykowy do sterowania większością funkcji.

Światowa premiera nowego Volvo XC60 odbędzie się 7 marca o godz. 10.45. Do tego czasu oficjalne zdjęcia samochodu zostaną utrzymany w ścisłej tajemnicy. Prezentację nowej odsłony SUV-a będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem transmisji 360° na kanale Volvo w sewisie YouTube.

Nowe Volvo XC60 trafi do sprzedaży latem br.