Małe 2-osobowe, elektryczne miejskie auto ma na pokładzie oprócz nowoczesnych urządzeń audio-wideo także... malutki ogród. Wygospodarowano na niego miejsce pod przednią szybą.

Nie tylko kwiatki umilają podróż Rinspeedem Oasis – koncepcyjny pojazd wyposażony jest w duże ekrany i szybki internet pozwalający na korzystanie z zasobów sieci oraz stałą łączność z całym światem. Szyba przednia jest jednym z ekranów, na którym mogą być wyświetlane dane lub filmy.

Niezwykle pomysłowo zaprojektowano kierownicę – po jej odwróceniu służy jako stolik lub podstawka dla klawiatury komputera. Rinspeed Oasis może być mobilnym biurem. Pozwala na odbieranie i wysyłanie ogromnej ilości danych, umożliwia połączenia żywo oraz automatyczne tłumaczenia – rozpoznaje język osoby mówiącej.

Projektant-wizjoner Frank M. Rinderknecht zadbał nie tylko o najnowocześniejsze rozwiązania w Oasis, jeden element wyposażenia nawiązuje do tradycji. Jest to mechaniczny zegarek Carl F. Bucherer umieszczony na kolumnie kierownicy.