Popularny SUV Mazdy drugiej generacji zadebiutował w listopadzie zeszłego roku podczas salonu samochodowego w Los Angeles. W Genewie odbędzie się jego europejska premiera.

Mazda CX-5 to pierwszy model, który zaprojektowano według obecnej stylistyki marki KODO. Nowa generacja kompaktowego SUV-a wprowadza do wyglądu ewolucyjne zmiany. Ponadto auto otrzymało bardziej ergonomicznie zaprojektowane wnętrze. Do napędu przewidziano cztery silniki do wyboru: benzynowe 2.0/165 KM i 2.5/192 KM oraz turbodiesle 2.2 o mocy 160 i 165 KM. Dostępne będą wersje przednionapędowe i 4x4.

Ponadto na stoisku Mazdy zobaczymy zmodernizowane modele CX-3 i Mazda2. Tak jak wcześniej Mazda6 i Mazda3, oba auta otrzymały lepiej wyciszone kabiny, przeprojektowane kierownice i system G-Vectoring Control, który dynamicznie rozdziela moment obrotowy pomiędzy napędzanymi kołami poprawiając trakcję i zwiększając komfort jazdy. Na liście wyposażenia opcjonalnego pojawią się m.in. adaptacyjne światła diodowe, kolorowe wyświetlacze Head-Up i komputera pokładowego.

Mazda CX-3 i Mazda2 z roku modelowego 2017 będą oferowane w Europie od wiosny. Nowa Mazda CX-5 trafi do salonów sprzedaży latem.