Vision X jest elementem ofensywy modelowej Skody, czeska firma już wcześniej zapowiedziała, że SUV-y i crossovery będą jej głównymi modelami.

Wnętrze Vision X jest bardzo futurystyczne – deska rozdzielcza pozbawiona jest pokręteł i przycisków, funkcje wybiera się na dużym kolorowym ekranie.

Skoda nie podaje wymiarów Visiona X, ale można przypuszczać, że będzie to auto nieco mniejsze od kompaktowego SUV-a – Karoqa (długość 4,38 m). Można się spodziewać, że Vision X będzie miał ok. 4 m długości. Szczegóły dotyczące wymiarów, ewentualnych silników i rodzajów napędu poznamy 8 marca 2018 r. podczas światowej premiery Visiona X na salonie samochodowym w Genewie.

Czy Vision X wejdzie do produkcji? Jest to bardzo prawdopodobne, po lekkich zmianach (na pewno 20-calowe koła zostaną zastąpione mniejszymi). Vision X jest elementem „Strategi 2025" Skody. Plan ten zakłada, że do 2025 roku co czwarta Skoda będzie miała napęd elektryczny lub hybrydowy typu plug-in (bateria może być ładowana z gniazda 230 V).