Gdy w 2005 roku Tor Poznań był świadkiem pierwszej edycji Gran Turismo Polonia, wydarzenie to było pierwszym zorganizowanym na taką skalę spotkaniem właścicieli supersamochodów w Polsce. Impreza systematycznie zwiększała swoją popularność zarówno po stronie uczestników, jak i kibiców, dziś osiągając szczególną pozycję na mapie motoryzacyjnych wydarzeń całej Europy: ostatnie edycje ściągają nawet ponad 150 najrzadszych, najbardziej pożądanych samochodów świata (z których z roku na rok coraz większą grupę stanowią uczestnicy z Polski), oraz kilkadziesiąt tysięcy widzów.

W Polsce powstało bezprecedensowe wydarzenie, z którym na całym kontynencie mogą się równać tylko czołowe imprezy organizowane w krajach Europy Zachodniej. Od Gran Turismo Polonia rozpoczęła się działalność Gran Turismo Events, jednego z europejskich liderów ekskluzywnych wypraw dla kierowców supersamochodów. Tegoroczny kalendarz Gran Turismo Events obejmuje eskapady na słynny belgijski tor Spa-Francorchamps, Nurburgring, Slovakiaring i podróże przez Europę Centralną aż po Saint-Tropez oraz przez kraje Skandynawskie.

Nadchodząca edycja dostarczy jeszcze większej ilości wyjątkowych motoryzacyjnych doznań zarówno samym uczestnikom, jak i widzom. Startującym Gran Turismo Polonia daje wszystko to, co Poznań ma najlepsze do zaoferowania: jazdę na cenionym torze wyścigowym w profesjonalnej oprawie w dzień i niezapomniane imprezy w nocy.

Dla odwiedzających to niepowtarzalna szansa na zobaczenie z bliska najrzadszych i najbardziej niesamowitych supersamochodów na świecie oraz znanych postaci ze świata motoryzacji i showbiznesu. Tegoroczna edycja Gran Turismo Polonia będzie wyjątkowa: po raz pierwszy równolegle z samochodami uczestników zostanie zorganizowana także ekspozycja supercar show z uczestnictwem supersamochodowych nowości, które nigdy wcześniej nie były obecne w tej części świata.

Więcej informacji na temat Gran Turismo Polonia i innych wydarzeń Gran Turismo Events znajduje się pod adresem http://www.granturismoevents.com i na profilu https://www.facebook.com/GranTurismoEvents?fref=ts