Nowy Hyundai Santa Fe dostępny jest z dwoma silnikami Diesla: 2.0 o mocach 150 lub 182 KM oraz 2.2/197 KM. Benzynowa jednostka 2.4 ma moc 184 KM. Wersje z silnikami Diesla dostępne są ze skrzynią manualną 6-biegową lub z 8-stopniowym automatem. Wersja z silnikiem benzynowym 2.4/185 KM występuje ze skrzynią manualną 6-biegową. Długość auta wynosi 4,77 m, szerokość 1,89, a wysokość 1,68 m. Rozstaw osi 2765 mm, prześwit 185 mm, a pojemność bagażnika 625 l.

Hyundai chwali się m.in. nowym wyświetlaczem head-up pokazujący na przedniej szybie parametry jazdy i przydatne informacje. Wyświetlacz jest bardzo jasny, a wyświetlany obraz ma wielkość to 8 cali (ok. 20 cm). Hyundai Santa Fe ma napęd na przednie lub na 4 koła i system zapewniający dostarczanie zmiennego momentu obrotowego na poszczególne koła w zależności od sytuacji na drodze i przyczepności opon do nawierzchni.

Nowy Santa Fe wyposażony jest w zaawansowane systemy łączności, pozwala na zintegrowanie ich ze smartfonem. W seryjnym wyposażeniu jest 5-calowy wyświetlacz, drugi 7-calowy, kolorowy zamontowany jest pośrodku tablicy zegarów. W opcji – 8-calowy wyświetlacz integrujący nawigację, media i systemy łączności. Na pokładzie jest też bezprzewodowa indukcyjna ładowarka telefonów.

Oto inne systemy dostępne w nowym Santa Fe: asystent zapobiegający kolizjom podczas cofania (ostrzega i włącza w razie potrzeby hamulce), asystent bezpiecznego wysiadania (zapobiega otwarciu drzwi w sytuacji, gdy z tyłu nadjeżdżają pojazdy), system wykrywający pieszych, asystent utrzymania pasa ruchu (działa przy prędkościach powyżej 60 km/h), asystent martwego pola w lusterkach zewnętrznych.