Zaprojektowany w europejskim centrum projektowym firmy Kia we Frankfurcie – położonym zaledwie 500 metrów od miejsca, w którym zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności – Proceed Concept zdradza, jak może wyglądać cee’d nowej generacji.

Auto studyjne ukazuje nowy typ nadwozia samochodu marki Kia. Wydłużony hot hatch prezentuje się równie atletycznie jak obecny pro_cee'd, przy czym jeszcze bardziej rzuca się w oczy i jest tak samo funkcjonalny. Zaprojektowany z myślą o kierowcach nowego pokolenia, pokazuje jak mógłby wyglądać model należący do rodziny cee'da następnej generacji.

Gregory Guillaume, szef stylistów Kia Motors w Europie, powiedział: „Wielu europejskich kierowców poszukuje alternatywy dla klasycznych mocnych trzydrzwiowych hot hatchy. Tak zrodził się pomysł na nieco inny niż tradycyjny i oczywisty model w rodzinie cee’da. Proceed Concept to projekt bardzo śmiałego samochodu. Auta, które mogłoby być następcą pro_cee’da. Hot hatchem dla kierowców, którym zależy na aucie o znakomitych osiągach”.

W czasach gdy jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wyglądu samochodu są światła do jazdy dziennej, Proceed Concept wykorzystuje oświetlenie również na inne sposoby. Taką rolę pełni „Luminline”, czyli podświetlany obrys bocznych szyb, która zaczyna świecić na powitanie kierowcy, gdy ten wieczorem zbliża się do samochodu. „Luminline” to nic innego, jak autograf Proceed Concept widoczny w nocy, którego zadaniem jest podkreślenie smukłego kształtu nadwozia o linii fastbacka.

Chociaż sylwetka i proporcje Proceed Concept wydają się nowe, concept car ma w sobie wiele motywów znanych już z modeli marki Kia. Osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, mocno wyprofilowana pokrywa silnika wzorowana na pokrywie silnika Stingera, panoramiczne okno dachowe oraz przetłoczenia blach i wyraźnie zaznaczone niektóre krawędzie.

Najnowszy model studyjny jest pomalowany w kolorze „Lava Red”, który osiągnięto przez połączenie wielu warstw ręcznie nakładanego lakieru w kolorze czarnym, srebrnym z efektem chromu i czerwonym z efektem wysokiego połysku.