Centrum Infiniti Poznań to czwarty w Polsce salon sprzedaży, który uruchomił polski przedstawiciel marki – firma IP. Efekty sprzedażowe tymczasowego punktu sprzedaży w Poznaniu, który tylko w sierpniu przyjął dziewięć zamówień, potwierdziły zainteresowanie marką Infiniti w Wielkopolsce – mówi Grzegorz Szczypior, prezes Infiniti Polska. — Przekonanie o powodzeniu inwestycji opieramy także na powszechnej opinii, że Wielkopolanie są szczególnie znani ze swojej konsumenckiej racjonalności i dlatego docenią nie tylko oryginalną stylistykę i cechy techniczne Infiniti, ale też znakomity stosunek ceny do japońskiej jakości.

W salonie o powierzchni ponad 920 m kwadratowych (to więcej niż powierzchnia Centrum Infiniti w Warszawie), eksponowanych jest osiem samochodów — wszystkie aktualnie oferowane modele Infiniti, od kompaktowego Q30, po flagowego luksusowego SUV-a — QX70. W połowie października dołączy do nich najnowsze coupe — model Q60. Pierwsi klienci mogą już też odbywać jazdy testowe wszystkimi modelami z gamy Infiniti w różnych wersjach silnikowych. Dilerstwo oferuje oczywiście także bogatą ofertę ubezpieczeniową i finansową, pełną obsługę serwisową i sprzedaż akcesoriów oraz odkup samochodów używanych.

Poznańska inwestycja jest kolejnym etapem realizacji planu rozbudowy sieci Infiniti w Polsce do sześciu dilerstw, który firma IP ogłosiła przed rokiem. Budowa piątego salonu, we Wrocławiu, weszła już w fazę robót wykończeniowych, a w najbliższych tygodniach Infiniti Polska uruchomi tymczasowy punkt sprzedaży w Gdańsku.