Zdjęcia do kalendarza Pirelli 2014 wykonali: Peter Lindbergh i Patrick Demarchelier, znani fotografowie świata mody. Na 12 stron kalendarza wybrano zdjęcia sześciu supermodelek. Pozowały: Helena Christensen, Alek Wek, Miranda Kerr, Alessandra Ambrosio, Isabeli Fontana i Karolína Kurková.

Oficjalna prezentacja Kalendarza Pirelli 2014 odbędzie się w listopadzie na terenie Mediolanu. Dzisiaj prezentujemy wybrane zdjęcia z sesji fotograficznej.

Kalendarz Pirelli - historia

Kalendarz Pirelli był wydany po raz pierwszy w 1963 roku przez Pirelli Limited - brytyjską spółkę stowarzyszoną działającą w ramach Grupy i miał na celu zrównanie działalności promocyjnej z poziomem centrali. Ponieważ kalendarz nie był znany, a był silnie kojarzony z oferowanymi przez firmę produktami, jego pierwsze wydanie, ze zdjęciami wykonanymi przez Terence’a Donovana, odniosło umiarkowany sukces. Jednak dwanaście miesięcy później, przyjęta przez firmę Pirelli strategia okazałą się strzałem w dziesiątkę i sprawiła, że kalendarz stał się światowym hitem i utrzymał się na tej pozycji przez prawie 40 lat.

Strategia ta opierała się na wszystkim co najlepsze. Do tworzenia kalendarza firma Pirelli zawsze wykorzystywała najlepszych dyrektorów artystycznych, najlepszych fotografików, najznamienitsze modelki, najatrakcyjniejsze plany zdjęciowe, najlepszych stylistów, grafików, najlepsze drukarnie oraz najlepsze materiały.

Wydanie na rok 1964, nie zawierające ilustracji opon na stronach każdego miesiąca, wykreowało kalendarz Pirelli na światowej sławy gwiazdę oraz dopuściło go do uzyskania niezliczonych honorów. Zdjęcia, wykonane przez fotografa grupy the Beatles Roberta Freemana pod kierunkiem kierownika ds. reklamy Kalendarz Pirelli 2011 - zdjęcia