Wirtualny asystent – kalkulator “Raz, że szybko A2, że wiesz ile zapłacisz” przelicza koszty podróży koncesyjnym odcinkiem A2 uwzględniając: opłatę za przejazd autostradą (aplikacja rozróżnia 5 różnych kategorii pojazdów), koszt paliwa potrzebnego do przebycia tej trasy (oszacowany na podstawie przyjętego średniego spalania dla samochodu osobowego odpowiednio dla benzyny i diesela), koszty kawy lub hotdoga ze stacji paliw, ostateczny koszt podróży podawany jest w przeliczeniu na 1 osobę.

Kalkulator, który jest dostepny tutaj, podaje także szacunkową ilość spalanego paliwa oraz informację ile kilometrów jest do pokonania z punktu A do punktu B. Kierowcy korzystający z kalkulatora otrzymają także informacje o infrastrukturze autostrady na planowanej trasie m.in. o liczbie stacji benzynowych, Miejsc Obsługi Podróżnych, restauracji, parkingów oraz hoteli.

Kierowcy koncesyjnego odcinka autostrady A2 mają także do dyspozycji: - całodobowy numer alarmowy (+48 61 83 83 112), - czynną 7 dni w tygodniu infolinię telefoniczną (+48 504 422 022) i mailową (infolinia@awsa.pl) - nową stronę internetową w mobilnej, dwujęzycznej (polskiej i angielskiej) wersji językowej