W jednym z rosyjskich miast pod ziemią znikają samochody osobowe, autobusy i ciężarówki. Często nawet prawidłowe zaparkowanie pojazdu kończy się dla właściciela niespodzinką, gdy zobaczy tylko przednią część wystającą spod ziemi.

Takie zjawisko nie stanowi niespodzianki w rosyjskim mieście Samara, gdzie grunt zapada się regularnie, co spowodowane jest rozpadem warstw gleby.

Kierowcy w niektórych regionach Indii i Chin powinni posiadać umiejętność jazdy po zalanych w wyniku obfitych opadów ulicach. Jak widać na zdjęciach – dają radę.

Zastanawiamy się także, co się dzieje, gdy na zatłoczonej ulicy w New Delhi wydarzy się wypadek. Chyba trudno o nim poinformować innych użytkowników drogi, a tym bardziej wystawić trójkąt ostrzegawczy.

Przykładem ludzko-samochodowego korka może być dzień, w ktorym rozpoczyna się rok szkolny w każdej chińskiej aglomeracji miejskiej. Trudno wtedy nawet wcisnąć szpilkę, a co dopiero bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.

Zatem, nie przypadkowo do naszej galerii wybraliśmy zdjęcia z wypadków, które kontrastują z wyjątkowo zatłoczonymi ulicami.

For. ZUMA press