Opublikowane nagranie pochodzi z jednej z ulic dojazdowych do Trasy Toruńskiej. Na filmie widać motocyklistę oraz towarzyszący mu samochód nauki jazdy. Kursant zatrzymuje się przed linią zatrzymania i czeka na wolną przestrzeń do wykonania prawoskrętu. Powoli rusza i jeszcze raz się zatrzymuje.

Jednak momentu ponownego zatrzymania nie dostrzegł instruktor nauki jazdy, który najeżdża na tył pojazdu kursanta. Motocykl wraz z kierowcą przewracają się, a zdenerwowany nauczyciel wybiega z auta i pomaga podźwignąć maszynę.

Zdarzenie to najprawdopodobniej efekt chwilowego rozproszenia się instruktora, który jednocześnie musiał obserwować motocyklistę oraz drogę przed nim samym, aby bezpiecznie włączyć się do ruchu na popularnej warszawskiej trasie.

Czytaj: Podczas kontroli z auta wyszła pijana 26-latka. Ale najgorsze policja miała dopiero odkryć

"Instruktor chciał zachęcić do wyjazdu na ulicę"

Nagranie robi furorę w motoryzacyjnej części polskiego internetu. W ciągu doby obejrzało je ponad 72 tys. użytkowników, którzy wyrazili prawie 300 opinii na temat materiału wideo. "Niezły instruktor. Jak mają ci kierowcy umieć jeździć, jak takich instruktorów mają", "Nawet instruktor ma czasem chwilę słabości. Każdemu może się zdarzyć", czy też "On go po prostu specjalnie chciał zachęcić do wyjazdu na ulicę, a nie czekania nie wiadomo na co" to tylko kilka z nich.

Zerknij: Remont ekspresówki S86. Nowa nawierzchnia pomiędzy ważnymi miastami

Ul. Toruńska w Warszawie — co to za droga?

Ul. Toruńska zwana też Trasą Toruńską to droga łącząca północne dzielnice prawobrzeżnej Warszawy, stanowiąca fragment ekspresowej obwodnicy Warszawy oraz drogi ekspresowej S8. Jak wynika z przeprowadzonych kilka lat temu przez Miejski Zarząd Dróg statystyk, jest to najbardziej obciążona warszawska przelotówka. W ciągu doby przejeżdża nią średnio ponad 73 tys. pojazdów.

Sprawdź: Tragedia na A4. Zginął strażak zabezpieczający autostradę