Kompaktowy SUV Lexusa - NX stylistycznie nawiązuje do wcześniej pokazanego koncepcyjnego modelu LF-NX. Ma charakterystyczny dla wszystkich Lexusów ogromny gril w kształcie klepsydry, LED-owe światła do jazdy dziennej w kształcie litery L. Tylne lampy mają kształt grubej strzałki skierowanej ku środkowi tylnej klapy.

Charaktertstycznym elementem jest spoiler dachowy umieszczony nad szybą tylnej klapy. Wnęki kół mają ochronne nakładki zewnętrzne.

Prawdopodobnie pod maską NX-a znajdzie się 2-litrowy doładowany silnik benzynowy (taki, jaki zastosowano w prototypowym modelu LF-NX), zapewne Lexus wprowadzi także wersję hybrydową - wtedy pod maską pracowałby silnik 2,5-litrowy w połączeniu z motorem elektrycznym.

Nie mamy na razie żadnych przecieków co do wyglądu i designu kokpitu, ale można przypuszczać, że będzie on zbliżony do rozwiązań już stosowanych w większym RX-ie (duży ekran ciekłokrystaliczny do wyświetlania nawigacji oraz funkcji pojazdu, a sterowanie „myszką" w panelu środkowym).

Szczegóły nowego Lexusa NX poznamy w niedzielę 20 kwietnia 2014 r., kiedy to nastąpi oficjalna odsłona i światowy debiut NX-a na salonie w Pekinie.