27 lutego 2014 odbyła się oficjalna prezentacja mistrzowskiego zespołu Belgian Audi Club Team WRT, który z powodzeniem startuje w serii BlancPaint GT Series (wcześniej FIA GT Series). Kierowcy zespołu rywalizują z pozostałymi uczestnikami w samochodach Audi R8 LMS Ultra.

W tegorocznym sezonie Belgian Audi Club Team WRT ma bardzo rozbudowany plan startów. Trzy samochody wezmą udział zarówno w wyścigach długodystansowych jak i sprinterskich BlancPain GT Series. Cztery pojazdy pojawią się także na starcie legendarnego wyścigu 24H Total Spa Francorchamps oraz 24H Nürburgring. Będą też obługiwać jedno auto zgłoszone przez G-Drive Racing. Zespół Vincenta Vosse'a, Yvesa Weertsa i René Verbista nie może więc narzekać na brak pracy w 2014 roku.

Foto: Auto Świat
Matuesz Lisowski kierowcą Audi

Nas niezwykle cieszy fakt, że w szeregach profesjonalnego zespołu Belgian Audi Club Team WRT wspieranego oficjalnie przez Audi Belgium znalazł się zawodnik z Wieliczki – Mateusz Lisowski. Zwycięzca m.in. ubiegłorocznego Pucharu Volkswagen Castrol Cup otrzymał zaproszenie do zespołu po bardzo udanym starcie w 25-godzinnym wyścigu serii Fun Cup na torze Spa Francorchamps oraz świetnym występie w grudniowych testach za kierownicą Audi R8 GT3 w Nawarrze. Nie bez znaczenia były też dotychczasowe sukcesy (mistrz Skoda Octavia Cup, VW Scirocco R Cup, VW Castrol Cup).

Mateusz Lisowski wystartuje w sprinterskich wyścigach BlancPain GT Series. Jego zmiennikiem będzie 18-letni Francuz Vincent Abril. Duet weźmie wspólnie udział za kierownicą jednego samochodu w siedmiu eliminacjach (po dwa wyścigi):

Kalendarz BlancPain GT Sprint Series 2014:18-21 kwietnia – Nogaro (Francja)17-18 maja – Brands Hatch (Wielka Brytania)4-6 lipca – Zandvoort (Holandia)22-24 sierpnia – Slovakia Ring (Słowacja)5-7 września – Algarve (Portugalia)10-12 października – Zolder (Belgia)1-2 grudnia – Baku (Azerbejdżan)*

Foto: Auto Świat
Matuesz Lisowski kierowcą Audi

Przed 24-latkiem z Wieliczki jeszcze sporo pracy przed rozpoczęciem sezonu. Już w pierwszy weekend marca uda się wraz zespołem do francuskiego Nogaro na testy. Następnie Matuesz zaliczy jeszcze dwie sesje treningowe na innych europejskich obiektach (Paul Ricard i Zolder), aby jak najwięcej czasu spędzić za kierownicą ponad 500-konnego Audi R8 LMS Ultra, nowego dla kierowcy auta. Do tej pory ścigał się głównie samochodami przednionapędowymi (z wyjątkiem krótkiego epizodu w Porsche Supercup). Audi ma napęd na tylną oś i w pełni wykorzystuje pakiet aerodynamiczny dopuszczony w klasie GT3.

MATUESZ LISOWSKI: „Seria GT3 jest moim wielkim marzeniem, które zaczyna się realizować. Zawsze chciałem się tutaj znaleźć i udało się. Cieszę się, że trafiłem do zespołu WRT, który ma za sobą wiele sukcesów. Jazda z kierowcami tej klasy to dla mnie zaszczyt. Jeszcze do niedawna obserwowałem ich poczynania z odległości, teraz stoję między nimi. Czuje się jak profesjonalista. Mam określony cel, zespół ma wobec mnie konkretne oczekiwania i nie mogę go zawieść. Jestem zadowolony też z tego, że będę jeździć razem w duecie z Vincentem Abrilem. Jest to bardzo młody i bardzo szybki gość. Naszym celem jest wygrać kategorię, w której będziemy się ścigać – klasyfikacji Silver i klasyfikacji Junior.”

Foto: Auto Świat
Matuesz Lisowski kierowcą Audi

Pełny składBelgian Audi Club Team WRT na sezon 2014:

Blancpain Endurance Series*#1 Laurens Vanthoor (B) – Marc Basseng (D) – César Ramos (BR) (Pro)#3 Christopher Mies (D) – Frank Stippler (D) – James Nash (GB) (Pro)#4 Yves Weerts (B) – Jean-Luc Blanchemain (F) – Christian Kelders (B) (Gent.)

*Includes Total 24 Hours of Spa-Francorchamps#3 Christopher Mies (D) – Frank Stippler (D) – James Nash (GB) (Pro)#4 Yves Weerts (B) – Jean-Luc Blanchemain (F) – Christian Kelders (B) (Gent.)

Blancpain Sprint Series#1 Laurens Vanthoor (B) – César Ramos (BR)#2 René Rast (D) – Enzo Ide (B)#4 Vincent Abril (F) – Mateusz Lisowski (PL (Silver Cup)